Opis teledysku

Utwór "Always On My Mind" to piosenka napisana przez Wayne’a Carsona, Johnny’ego Christophera i Marka Jamesa, która znana jest w wersjach wielu wykonawców, wystarczy tutaj wspomnieć takie nazwiska jak Branda Lee, Elvis Presley, amerykańska gwiazda muzyki country John Wesley Ryles czy też Willie Nelson. Na szczególną uwagę zasługuje zaś cover grupy Pet Shop Boys z 1987 roku, który zdobył nagrodę Grammy.

Przebój "Always On My Mind" zagrany przez zespół Pet Shop Boys to synth-popowa wersja oryginału, która po raz pierwszy pojawiła się w programie "Love Me Tender" stacji ITV z Wielkiej Brytanii w 1987 roku. Program ten upamiętniał dziesiątą rocznicę śmierci Elvisa Presleya, a występ zespołu został przyjęty tak dobrze, że jego członkowie zdecydowali się wydać piosenkę jako singiel. Za produkcję singla odpowiadał Julian Mandelshon. Utwór bardzo szybko stał się numerem jeden list przebojów w Wielkiej Brytanii i utrzymał się na jej czele przez cztery kolejne tygodnie. Sięgnął również czwartego miejsca listy Billboard Hot 100 w USA.

Wersja zespołu Pet Shop Boys znalazła się też na drugim miejscu najlepszych singli wszechczasów magazynu The Daily Teleraph z 2004 roku. W październiku roku 2014 została też doceniona przez stację BBC.

Ostatnia edycja: 16-07-2023