Opis teledysku

Joe Le Taxi to utwór napisany przez Francka Langloffa oraz Etienne Roda-Gila dla czternastoletniej wówczas Vanessy Paradis. Piosenka znalazła się na debiutanckim albumie artystki M&J (Marylin & John) wydanym w 1988 roku. Była jedyną francuskojęzyczną piosenką, która znalazła się w pierwszej trójce listy przebojów Wielkiej Brytanii od czasu piosenki Je T'aime... Moi Non Plus w wykonaniu Jane Birkin i Serge Gainsbourg z 1969 roku.

Piosenka odniosła międzynarodowy sukces, co sprawiło, że Vanessa Paradis zaczęła zdobywać sławę również jako aktorka i modelka. Zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie "Noce Blanche" z 1989 r. i zdobyła za tę rolę francuski odpowiednik Oscara. Podpisała również kontrakt z firmą Chanel na sumę 300 000 funtów, który znacznie zwiększył jej międzynarodową rozpoznawalność. Piosenkarka związała się z Lennym Kravitzem, który był autorem jej kolejnego hitu "Be My Baby".

Po wielu latach od muzycznego debiutu, w roku 2011 roku Vanessa Paradis stwierdziła, że jej nastoletnia sława była wynikiem przypadku i szczęśliwego zbiegu okoliczności. Swój hit Joe Le Taxi określiła zaś jako prostą rumbę, która niespodziewanie stała się popową piosenką i odniosła taki sukces.

Ostatnia edycja: 13-08-2020