Regulamin

Regulamin

I. Definicje

II. Informacje ogólne

III. Konta użytkowników

IV. Komentarze

V. Playlisty

VI. Forum

VII. Reklamy

VIII. Polityka prywatności

IX. Prawa autorskie

X. Postanowienia końcowe

I. Definicje

 • Serwis - strona internetowa Muzolandia dostępna pod adresem muzolandia.pl
 • Użytkownik - osoba korzystająca z serwisu Muzolandia
 • Administrator - właściciel serwisu Muzolandia
 • Rejestracja - założenie konta użytkownika w Serwisie

II. Informacje ogólne

 1. Regulamin ten określa zasady korzystania z internetowego serwisu Muzolandia, zarejestrowanego w domenie muzolandia.pl, przez użytkowników sieci Internet.
 2. Serwis Muzolandia jest ogólnodostępny i bezpłatny dla wszystkich użytkowników. Jednak aby korzystać z części świadczonych usług lub funkcjonalności Użytkownik musi się zarejestrować a następnie zalogować w serwisie.
 3. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania portalu należy zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres podany w stopce portalu lub za pomocą formularza kontaktowego w dziale Kontakt Kontakt .

III. Konta użytkowników

 1. Podstawowe przeglądanie Serwisu jest ogólnodostępne i nie wymaga rejestrowania. Jednak aby w pełni korzystać z serwisu konieczne jest założenie konta użytkownika. Rejestracja ta jest dobrowolna i daje kilka dodatkowych funkcjonalności takich jak możliwość rezerwacji nazwy użytkownika używanej w całym portalu, dostęp do tworzenia własnych playlist z ulubionymi teledyskami czy też dostęp do innych dodatkowych treści na stronie, które są widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
 2. Podczas Rejestracji użytkownik zobowiązany jest do podania wszystkich danych oznaczonych jako wymagane. Podany adres e-mail oraz hasło są poufne i nie będą udostępniane innym użytkownikom serwisu. Pozostałe dane, w tym nazwa użytkownika, mogą być widoczne w Serwisie bądź dedykowanym publicznym profilu użytkownika.
 3. Dokonując rejestracji użytkownik zgadza się na zbieranie i udostępnianie podstawowych statystyk swojej aktywności w Serwisie. Zaliczyć do tego należy ilość komentarzy, historia logowania, ilość "polubień" itd.
 4. Nazwa zarejestrowanego użytkownika pojawiać się będzie przy każdym dodanym przez niego komentarzu, wpisie lub innym elemencie w Serwisie.
 5. Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do usunięcia swojego konta z serwisu bez podawania przyczyny. Aby tego dokonać należy skontaktować się z Administratorem.

IV. Komentarze

 1. Dodawanie komentarzy w Serwisie jest ogólnodostępne, może to zrobić Użytkownik zarejestrowany w serwisie oraz osoba niezarejestrowana. Użytkownik niezarejestrowany nie może korzystać z nazwy użytkownika, która jest zarezerwowana przez Użytkownika który podał ją przy zakładaniu konta użytkownika.
 2. Wszystkie komentarze dodane przez Użytkowników przed opublikowaniem mogą być weryfikowane przez Administratora.
 3. Zabrania się dodawania komentarzy naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety. Komentarze wulgarne, obrażające kogokolwiek bądź naruszające wspomniane dobre obyczaje będą usuwane przez Administratora. Zabrania się też umieszczania w komentarzach oraz pozostałych treściach dodawanych na stronie linków reklamowych. W przypadkach notorycznego łamania wspomnianych zasad Administrator zastrzega sobie prawo do usunięcia konta Użytkownika który się takich naruszeń dopuszcza.
 4. Wszystkie przypadki łamania regulaminu komentarzy należy zgłaszać do Administratora.

V. Playlisty

 1. Możliwość tworzenia własnych playlist dostępne jest bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. Każdy taki użytkownik ma możliwość tworzenia własnych playlist i oznaczenia ich jako prywatne bądź jako publiczne.
 2. Wszystkie publiczne playlisty są ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników Serwisu.
 3. Administrator zastrzega sobie prawo do oznaczania wybranych playlist użytkowników jako "Polecane".

VI. Forum

 1. Udzielając się na naszym forum pamiętaj o poszanowaniu godności pozostałych użytkowników. Nikogo nie obrażaj, nie wyśmiewaj ani nie wyzywaj.
 2. Pamiętaj o tym że jest to Serwis muzyczny, poświęcony muzyce i na tym się skupiamy. Starajmy się nie mieszać polityki do tego.
 3. Nie zaśmiecaj naszego forum wątkami na ten sam temat. Dbajmy wspólnie o porządek i nie zaśmiecajmy Forum bezsensownymi wpisami.
 4. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania zduplikowanych wątków w celu utrzymania porządku na naszym forum.
 5. Dbaj o poprawność językową i merytoryczną swoich wpisów.

VII. Reklamy

 1. Administrator zastrzega sobie prawo do wyświetlania w Serwisie reklam tekstowych, graficznych, wideo, linków oraz artykułów sponsorowanych.
 2. Administrator zastrzega sobie prawo do wysyłania reklamowych wiadomości email do zarejestrowanych użytkowników.

VIII. Polityka prywatności

 1. Dane osobowe podane przy Rejestracji przez użytkowników (w tym adresy e-mail) znane są wyłącznie administratorowi i Właścicielowi Serwisu i nie będą udostępnianie osobom trzecim. Każdy użytkownik ma prawo do zmiany bądź usunięcia swoich danych osobowych.
 2. Informacje zawarte w logach systemowych wykorzystywane są wyłącznie w celach technicznych mających związek z administracją Serwisu i administracją serwerami.

IX. Prawa autorskie

 1. Właścicielem praw autorskich do wszystkich tekstów i artykułów umieszczonych w serwisie jest właściciel portalu Muzolandia. Ich kopiowanie, publikacja bądź rozpowszechnianie bez wiedzy i zgody Administratora są zabronione
 2. Wszelkie zdjęcia i rysunki, o ile nie podano tego w treści danego materiału, są własnością ich autorów i w serwisie Muzolandia używane są wyłącznie w celach poglądowych i za podaniem źródła. Materiały te wykorzystywane są na zasadzie licencji Creative Commons bądź też publikowane są na zasadzie korzystania z dzieł do których prawa autorskie już wygasły.
 3. Administrator zobowiązuje się do usunięcia lub przeredagowania materiałów po zgłoszeniu naruszenia praw autorskich przez ich właściciela.
 4. Materiały wideo umieszczone na stronie (w tym wszystkie teledyski) pochodzą z zewnętrznych serwisów takich jak YouTube. Żadne takie materiały nie są hostowane na serwerach Administratora Serwisu. W przypadku naruszenia praw autorskich w tych materiałach należy zgłosić to do właściciela serwisu z którego one pochodzą. Można ten fakt zgłosić także Administratorowi, jednak nie ma on możliwości usunięcia tych materiałów z serwisów zewnętrznych.

X. Postanowienia końcowe

 1. Administrator Serwisu zastrzega sobie prawo do przerw technicznych podczas których część lub całość Serwisu może być niedostępna dla użytkowników.
 2. Administrator Serwisu zastrzega sobie prawo do całkowitego wyłączenia serwisu w dowolnym czasie.