Opis teledysku

"Into The Groove" to utwór amerykańskiej piosenkarki Madonny, który pochodzi z filmu "Desperately Seeking Susan" (Rozpaczliwie poszukując Susan) z roku 1985. Piosenka znalazła się na drugim studyjnym albumie artystki "Like a Prayer" i została wydana jako czwarty singiel z płyty. Madonna napisała piosenkę dla swojego przyjaciela Marka Kaminsa, a jako inspiracja posłużył jej przystojny Portorykańczyk, którego pewnego dnia zobaczyła na balkonie. Tekst utworu jest stosunkowo prosty i zaprasza do tańca, niosąc z sobą jednocześnie szereg podtekstów seksualnych.

Piosenka "Into The Groove" zebrała pozytywne opinie recenzentów i odniosła komercyjny sukces. Znalazła się na szczycie list przebojów m.in. w Belgii, Irlandii, Japonii i Wielkiej Brytanii, jednak nie zakwalifikowała się do prestiżowego notowania listy Billboard Hot 100, gdyż została wydana jako strona B singla "Angel".

Teledysk do piosenki "Into The Groove" to kompilacja scen z filmu. Madonna często wykonuje utwór podczas swoich tras koncertowych. Doczekał się on też wielu coverów, spośród których na uwagę zasługuje ten pochodzący od australijskiej piosenkarki Dannii Minogue. Warto wspomnieć również, że pod koniec lat 80-tych również Billboard docenił "Into The Groove" i uhonorował go tytułem "Dance Single of the Decade".

Ostatnia edycja: 16-07-2023