Opis teledysku

"Cherish" to utwór pochodzący z repertuaru amerykańskiej piosenkarki Madonny, który znalazł się na czwartym studyjnym albumie artystki pod tytułem "Like a Prayer" z 1989 roku. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Madonnę i Paricka Leonarda. Utrzymana jest w stylu popowym, a przez krytyków określana jest mianem lekkiej piosenki. Tekst utworu zainspirowany został dramatem Williama Shekspeare’a pod tytułem "Romeo i Julia" i opowiada o oddaniu piosenkarki swojemu kochankowi zwieńczonym obietnicą, że kobieta zawsze będzie przy nim.

Przebój "Cherish" spotkał się z pozytywnymi opiniami recenzentów. Docenili oni, że Madonna pojawia się tu w jaśniejszym i bardziej pozytywnym wydaniu, niż miało to miejsce np. w przypadku singla "Like a Prayer", który swoją tematyką dotykał religii oraz seksualności. Piosenka odniosła komercyjny sukces. Uplasowała się na pierwszym miejscu kanadyjskiej listy przebojów i drugim miejscu amerykańskiej słynnej listy "Billboard Hot 100", a jednocześnie weszła na listy w wielu europejskich krajach.

Teledysk do piosenki "Cherish" jest czarno-biały, a za jego reżyserię odpowiada fotograf Herb Ritts. Madonna gra w klipie samą siebie. Towarzyszy jej trzech aktorów przebranych za syreny, które pływają w morzu. Syreny te stały się symbolem społeczności homoseksualnej oraz ucisku, z którym się ona spotyka.

Ostatnia edycja: 16-07-2023