Opis teledysku

Piosenka "I Belong to You" to utwór pochodzący z repertuaru amerykańskiego muzyka rockowego Lenny’ego Kravitza. Piosenka znalazła się na piątym albumie studyjnym artysty pod tytułem "5" z 1998 roku. Została napisana i wyprodukowana przez Kravitza, zaś za jej wydanie odpowiada Virgin Records America. Przebój "I Belong to You" był trzecim singlem z płyty i został wydany 23 września 1998 roku. Jej brzmienie zostało zainspirowane soft rockiem oraz muzyką reggae. Utwór cieszył się umiarkowaną popularnością. Uplasował się na 71. miejscu listy Billboard Hot 100, 15. miejscu listy Billboard Adult Top 40 oraz 75. miejscu listy UK Singles Chart.

Piosenka "I Belong to You" cieszyła się za to pozytywnym odbiorem krytyków muzycznych. Carla Hay z AXS powiedziała, że ta popowa ballada jest jedną z najbardziej zmysłowych piosenek w twórczości Kravitza.

Teledysk do utworu wyreżyserowali Mark Seliger oraz Fred Woodward w 1998 roku. Klip został nakręcony na Bahamach, skąd pochodzi matka Lenny’ego. Warto wspomnieć również o tym, że wszystkie partie instrumentalne i wokalne to dzieło amerykańskiego muzyka.

Ostatnia edycja: 05-11-2021