Opis teledysku

"Again" to utwór pochodzący z repertuaru amerykańskiego muzyka rockowego Lenny’ego Kravitza. Piosenka była jedyną nowością na pierwszym albumie artysty z serii "Greatest Hits z 2000" roku. Jej autorem, aranżatorem i producentem jest sam Lenny Kravitz. Pierwotnie piosenka miała znaleźć się na jego szóstym albumie studyjnym, do którego jednak nie pasowała brzmieniowo. Utrzymana w średnim tempie ballada rockowa opowiada o tęsknocie za byłym kochankiem i pragnieniem ponownego połączenia się z nim.

Utwór "Again" zebrał przychylne opinie recenzentów i krytyków muzycznych. Uzyskał również nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Męski Rockowy Występ Wokalny w roku 2001. Odniósł też komercyjny sukces, docierając do pierwszej dziesiątki list przebojów w siedmiu krajach, tym samym planując się na 4. miejscu listy Billboard Hot 100.

Teledysk do przeboju Lenny’ego Kravitza "Again" wyreżyserował Paul Hunter. Występuje w nim Lenny Kravitz oraz aktorka Gina Gershon, którzy tworzą dwie trzecie z romantycznego trójkąta. Nakręcono go w nowojorskiej dzielnicy TriBeCa. Warto wspomnieć, że klip był pierwszym, który można było pobrać na stronie MTV.com oraz VH1.com.

Ostatnia edycja: 08-05-2021