Opis teledysku

Piosenka "Everybody (Backstreet's Back)" to utwór pochodzący z repertuaru amerykańskiego zespołu Backstreet Boys, który został wydany jako pierwszy singiel z drugiego międzynarodowego albumu studyjnego grupy pod tytułem "Backstreet’s Back" w czerwcu 1997 roku. Piosenka była równocześnie trzecim singlem z debiutanckiej płyty zespołu wydanej w USA w marcu 1998 roku.

Istnieją dwie wersje przeboju "Everybody (Backstreet's Back)". Na albumie międzynarodowym znalazło się standardowe i oryginalne nagranie, zaś na tym wydanym w USA piosenka została wydłużona. Krytycy muzyczni przyznają, że utwór ma bardzo chwytliwy rytm i doskonale oddaje możliwości wokalne zespołu Backstreet Boys. Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Maxa Martina i Danniza Popa i bez wątpienia pozostaje jedną z najbardziej popularnych w dorobku artystycznym grupy. Przebój zadebiutował na 4. miejscu listy Billboard Hot 100 i utrzymał się na nim aż 22 tygodnie. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedało się aż 2,1 mln egzemplarzy singla.

Teledysk do piosenki "Everybody (Backstreet's Back)" wyreżyserował Joseph Kahn. Klip został nakręcony w Los Angeles w dniach 16-18 czerwca 1997 roku. Kahn przyznał w jednym z wywiadów, że rozpoczynając pracę nad teledyskiem nie wiedział, kim jest zespół Backstreet Boys i był zaszokowany wynikami sprzedaży w Europie, które do niego dotarły. Po czasie doszedł jednak do wniosku, że praca nad tym klipem poszerzyła jego spojrzenie na popkulturę i dała mu możliwość stworzenia czegoś nowego na muzycznej scenie w USA.

Ostatnia edycja: 16-07-2023