Opis teledysku

"I Want It That Way" z repertuaru amerykańskiego zespołu Backstreet Boys to utwór, który został wydany 12 kwietnia 1999 roku jako główny singiel z trzeciego albumu studyjnego grupy pod tytułem "Millennium". Jego autorami są Max Martin i Andreas Carlsson, zaś za produkcję odpowiadają Martin i Kristian Lundin. Jest to ballada pop, której trudno nie znać. Jej tekst opowiada o trudach, jakie pojawiają się w relacji, kiedy pojawia się odległość emocjonalna lub/i fizyczna. Wielu krytyków uznało jednak, że zawartość tekstowa piosenki nie ma żadnego sensu i jest zlepkiem przypadkowych niemal znaczeń.

"I Want It That Way" to chwytliwy utwór, który spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków. Piosenka była nominowana do trzech nagród Grammy (m.in. w kategorii Song i Record of the Year) i znalazła się na wielu prestiżowych listach przebojów, jak np. liście Blendera, MTV, VH1 czy Rolling Stone. W ponad 25 krajach na całym świecie przebój Backstreet Boys znalazł się na czele notowań, zajmując jednocześnie 6. miejsce na liście Billboard Hot 100 przez osiem tygodni.

Teledysk do piosenki "I Want It That Way" wyreżyserował Wayne Isham, a klip został nakręcony na lotnisku w Los Angeles w dniach 1-2 kwietnia 1999 roku. Zadebiutował na kanale MTV zaledwie miesiąc później i błyskawicznie zyskał popularność. Klip uzyskał aż cztery nominacje do VMA, gdzie wygrał w kategorii Viewer’s Choice.

Ostatnia edycja: 16-07-2023