Już 30 lipca w sprzedaży pojawi się nowy album Prince'a, który artysta nagrał w 2010 roku. Płyta nosić będzie tytuł "Welcome 2 America" i znajdzie się na niej 12 niepublikowanych wcześniej piosenek Prince'a.

W utworach tych artysta rozmyśla nad różnymi problemami i zagadnieniami, które martwiły go w tamtym okresie, rozmyślał w tamtym czasie o sytuacji w USA i na świecie w tamtym czasie. Wsłuchując się w treść pierwszej piosenki promujący ten album "Welcome 2 America", można dojść do wniosku że przemyślenia te wydały się być prorocze. W utworze tym Prince krytykuje USA za wszechobecną powierzchowność, programy reality show i dezinformację. Dostało się też środowisku celebrytów oraz biznesie muzycznym skupionym tylko i wyłącznie na komercjalizacji.

Sam Prince był bardzo ekscentrycznym artystą, który ma na koncie wiele znakomitych i niezapomnianych przebojów. Warto tuta wspomnieć chociażby o takich przebojach i hitach jak "Purple Rain", "Kiss", "Batdance", "Little Red Corvette" czy też "When Doves Cry".