Opis teledysku

"Batdance" to utwór amerykańskiego artysty Prince’a, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Batman" z roku 1989. Film cieszył się dużą oglądalnością i zainteresowaniem, co miało bezpośredni wpływ również na popularność utworu. Piosenka szybko osiągnęła 1. miejsce na amerykańskich listach przebojów, stając się tym samym czwartym singlem Prince’a oraz jego pierwszym wielkim hitem od czasu pamiętnego utworu Kiss.

"Batdance" to właściwie połączenie dwóch utworów w jeden. Połączenie to wydaje się nieco chaotyczne, ma mechaniczny niemal rytm taneczny, który sięga również po funkowy groove. Jest to zestawienie w całość wielu muzycznych pomysłów Prince’a z tamtych czasów.

Teledysk do piosenki "Batdance" wyreżyserował Albert Mangoli, zaś za choreografię odpowiada Barry Lathera. W klipie pojawia się Prince, którego twarz pomalowana jest z jednej strony na Jokera (zło), zaś z drugiej na Batmana (dobro). Artysta jest spod znaku bliźniąt, a przez ten wyjątkowy makijaż chciał podkreślić również dwoistość swojej muzyki. Wideo przyniosło mu nominację do prestiżowej nagrody Soul Train Music Award 1990 w kategorii Najlepszy teledysk R&B/Soul. Klip został nominowany również do nagrody MTV Video Music Awards w tym samym roku.

Ostatnia edycja: 31-12-2020