Już 28 maja na rynku pojawi się nowy album legendarnego amerykańskiego muzyka Moby'ego.

Moby to amerykański muzyk, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista a także znany DJ i producent muzyczny. Oprócz muzyki zajmuje się też fotografią. Jego muzykę ciężko jest zaszufladkować, jest to szeroko pojmowana muzyka elektroniczna i klubowa a nowa płyta artysty to reinterpretacja jego największych przebojów. Moby wraz z Budapest Art Orchestra przygotował nowe aranżacje swoich największych przebojów w wersji na instrumenty akustyczne i orkiestrę. W pracy nad nowym albumem pomagali mu również inni znani artyści tacy jak Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson.

Nowa płyta "Reprise" zawierać będzie największe przeboje Moby'ego, usłyszymy na niej chociażby "Go", "Natural Blues" czy "Why Does My Heart Feel So Bad?". Nie będzie to jednak typowa płyta z rodzaju "the greatest hits", będą to zupełnie nowe interpretacje znanych i lubianych przebojów artysty, wykorzystujące często potencjał jaki daje udział orkiestry. Dlaczego Moby zdecydował się włączyć do nagrania orkiestrę? Jak sam powiedział:

Brakuje mi prostoty i wrażliwości, jaką można uzyskać w muzyce akustycznej lub klasycznej.

Artysta udostępnił pierwszy utwór z tego wydawnictwa, piosenkę "Porcelain" z gościnnym udziałem Jima Jamesa. Jest to mała namiastka tego czego możemy się spodziewać po nowym projekcie artysty.

To nie koniec nowości jakie przygotował dla nas Moby w 2021 roku. Tego samego dnia co nowa płyta "Reprise" pojawi się też film dokumentalny "MOBY DOC". Dostępny będzie w amerykańskich kinach i na platformach streamingowych. Będzie to surrealistyczny dokument biograficzny z narracją Moby’ego w którym poznamy bliżej burzliwe szczegóły jego życia. Film pokazuje rozmowy z Davidem Lynchem i Davidem Bowie oraz ciekawe materiały koncertowe artysty.