Opis teledysku

"It's Raining Men" amerykańskiego duetu muzycznego Weather Girls pochodzi z trzeciego albumu studyjnego zespołu zatytułowanego "Success" i wydanego w 1983 roku. Singiel miał swoją premierę 10 września 1982 roku, a jego autorami są Paul Jabra, Paul Shaffer oraz Bob Esty. Utwór stanowi mieszankę disco w stylu post-disco oraz R&B, a także muzyki soul z muzyką elektronicznej, w skrócie muzyki tanecznej w stylu lat 70. Przez długi czas plasował się na pierwszym miejscu listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, ale dotarł również do innych krajów. Piosenka została uznana za jedną z najlepszych w latach 80. Warto wspomnieć o tym że piosenka "It's Raining Men" otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie R&B duetu lub grupy wokalnej.

Teledysk do piosenki wydany został zimą 1982 roku, a za jego reżyserię odpowiada Gary Keys. Nakręcono go w opuszczonym budynku w Nowym Jorku. Ze względu na niewielkie wsparcie wytwórni, teledysk jest niskobudżetowy. Na jego początku widoczny jest zespół Weather Girls w stacji informacyjnej, gdzie prognozuje, że z nieba będzie padać deszcz. Kobiety spoglądają przez okno i widzą mężczyzn spadających z chmur. W kolejnych ujęciach możemy zobaczyć np. tancerzy energicznej choreografii czy występy duetu w towarzystwie męskich statystów z teledysku.

Z ciekawostek warto wspomnieć też fakt że duet ten karierę muzyczną rozpoczął wraz z zespołem Sylvester i wspólnie z nim nagrali między innymi znany przebój You Make Me Feel (Mighty Real). A sam zespół Weather Girls umieszczam w kategorii gwiazd jednego przeboju, bo w tym składzie był to ich jedyny przebój.

Ostatnia edycja: 29-09-2020