Opis teledysku

Przebój muzyczny "Nights in White Satin" to piosenka pochodząca z repertuaru zespołu The Moody Blues, którą napisał i skomponował Justin Hayward. Utwór po raz pierwszy pojawił się w segmencie "The Night" na albumie "Days of Future Passed", a jako singiel ukazał się w 1967 roku. Piosenka zadebiutowała na 19. Miejscu brytyjskiej listy singlii.

Utwór "Nights in White Satin" został wydany ponownie w 1972 roku i tym razem aż przez dwa tygodnie gościł na liście Billboard Hot 100, znalazł się też na szczycie listy "Cash Box" i zyskał status złotego z wynikiem ponad miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Piosenka często powracała też na listy przebojów w kolejnych dziesięcioleciach. W roku 1979 ponownie pojawiła się na notowaniach w Wielkiej Brytanii czy Irlandii (odpowiednio 14. I 8. miejsce). Również w 2010 roku znalazła dla siebie miejsce na liście przebojów w Wielkiej Brytanii (51. miejsce) co może świadczyć o jej niesłabnącej popularności i ponadczasowości.

Swoje covery przeboju "Nights in White Satin" nagrało wielu artystów, z których szczególnie warto wymienić Giorgio Moroder’a, Elkie Brooksa czy piosenkarka Sandra.

Ostatnia edycja: 09-07-2021