Opis teledysku

"For What It's Worth" to piosenka napisana przez Stephena Stillsa, którą w latach 60 ubiegłego wieku wykonywał Buffalo Springfield. Utwór znany jest również pod tytułem "For What It's Worth (Stop, Hey What’s That Sound)". Nagrano go 5 grudnia 1966 roku, a wiosną kolejnego roku utwór cieszył się 7. miejscem na prestiżowej liście Billboard Hot 100.

Tekst piosenki zainspirowany został zamieszkami, które miały miejsce po wprowadzeniu godziny policyjnej w Sunset Strip w listopadzie 1966 roku. Często nazywa się go tekstem antywojennym, w którym manifestuje się sprzeciw przeciw przepisom naruszającym prawa obywatelskie. Utwór bardzo szybko zyskał miano piosenki protestacyjnej. Wiele osób uważało, że opowiada o wydarzeniach w Kent State, czemu zaprzeczył Stephen Stills.

Przebój muzyczny "For What It's Worth" można usłyszeć w wielu kultowych filmach, jak np. "Forrest Gump". Wykorzystuje się go często w momentach, kiedy potrzebne jest wprowadzenie atmosfery ruchu kontrkulturowego i protestów, które miały miejsce w Ameryce lat 60.

Ostatnia edycja: 16-07-2023