Opis teledysku

"Ça Plane Pour Moi" to piosenka zespołu Plastic Bertrand nagrana w 1977 roku. Partie wokalne w utworze zostały oryginalnie wykonane przez Lou Deprijck’a - producenta i kompozytora. Mimo tego, że piosenka została nagrana przez wielu cenionych artystów, to właśnie wersja grupy Plastic Bertrand odniosła największy komercyjny sukces, sięgając 8. miejsca na brytyjskiej liście singli latem 1978 roku. "Ça Plane Pour Moi" to utwór punkowy, który bywa kojarzony również z nową falą oraz nurtem parody punk. Tytuł piosenki jest francuskim wyrażeniem idiomatycznym, które można przetłumaczyć, jako "wszystko idzie po mojej myśli" lub "wszystko płynie do mnie".

Piosenka "Ça Plane Pour Moi" została nagrana przez Mike’a Butchera (gitara), Johna Valcke’a (bas) oraz Boba Dartscha (perkusja). Utwór ukazał się jako strona B singla Pogo-Pogo, który w zamierzeniu miał rozpocząć karierę muzyczną zespołu Plastic Bertrand. Kiedy piosenka ze strony B odniosła sukces, strony zostały zamienione. Warto wspomnieć, że oryginalne nagranie obu utworów zajęło zaledwie dwie godziny.

Przebój "Ça Plane Pour Moi" pojawiała się na szczytach notowań list przebojów w wielu krajach na świecie. W Stanach Zjednoczonych sięgnęła zaś 47. Miejsca na liście Billboard Hot 100, co było znacznym osiągnięciem. Wcześniej tylko kilka piosenek w języku francuskim znalazło się na tym prestiżowym notowaniu. Singiel sprzedał się w ponad 900 tysiącach egzemplarzy na świecie.

Ostatnia edycja: 24-10-2021