Opis teledysku

"Let's Get It On" to przebój soulowego artysty Marvina Gaye wydany 15 czerwca 1973 roku przez wytwórnię Tamla Records. Utwór zdominowany jest przez sensualny i romantyczny nastrój, który uzupełnia funkowe brzmienie, za które odpowiada zespół The Funk Brothers. Piosenka "Let's Get It On" on pochodzi z albumu artysty o tym samym tytule i bez wątpienia jest jedną z najbardziej znanych w całym dorobku wokalisty. Dzięki swojemu seksualnemu charakterowi utwór zyskał dużą popularność, a sam Gaye został uznany za symbol seksu.

Autorami utworu są Marvin Gaye oraz producent Ed Townsend, który został chwilę wcześniej zwolniony z alkoholowego odwyku i napisał go pod wpływem silnych przeżyć religijnych. Marvin Gaye zmienił niektóre słowa, co w konsekwencji doprowadziło do tego, że utwór opowiada o miłości i pożądaniu, jakie istnieje pomiędzy dwojgiem zakochanych ludzi. "Let's Get It On" do dziś pozostaje jednym z najbardziej popularnych singli wytwórni Motown Records i samego Gaye’a. 8 września 1973 roku piosenka osiągnęła 1 miejsce na liście Billboard Pop Singles oraz Billboard Soul Singles. W ciągu pierwszych dwóch tygodni obecności w rozgłośniach radiowych sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy wydania.

10 sierpnia 2016 roku rodzina jednego z autorów - Eda Townsenda pozwała Eda Sheerana za plagiat. Uważali oni, że jego piosenka "Thinking Out Loud" jest melodyjnie, harmonicznie oraz rytmicznie podobna, zaś sama kompozycja perkusyjna - uderzająco zbliżona. Sprawa została oddalona w 2017 roku, jednak dwa lata później Ed Sheeran ponownie został pozwany, tym razem jednak przez właścicieli części praw autorskich do utworu, z podobnych powodów. Domagano się od niego odszkodowania w wysokości 100 mln USA.

Ostatnia edycja: 13-04-2021