Opis teledysku

Jesus He Knows Me jest czwartym singlem z wydanego w 1991 roku albumu "We Can Not Dance" zespołu Genesis. Piosenka stanowi swoisty komentarz do ówczesnej rzeczywistości USA, w której telewizyjni ewangeliści cieszyli się ogromną sławą oraz finansowym powodzeniem. Phil Collins napisał ten utwór podczas improwizacji z fragmentem chóralnej melodii "Jesus, he knows me and he knows I’m right".

Piosenka Jesus He Knows Me w nieco cyniczny sposób przedstawia ideę maniakalnych chrześcijan, którzy utożsamiają swoją wiarę z osobowościami telewizyjnymi. Wystawny styl życia teleewangelistów znacznie różni się jednak od tego, który deklarują i głoszą. Komediowy teledysk do piosenki przedstawia Phila Collinsa jako pozbawionego skrupułów moralnych, medialnego kaznodzieję, próbującego zdobyć ogromną sumę pieniędzy. W teledysku występują również inni członkowie zespołu, w podobnych rolach. Reżyserem teledysku jest Jim Yukich, który odpowiada za realizację większości klipów zespołu Genesis.

Zespół Genesis bardzo rzadko wykonywał ten utwór na żywo, w telewizji. Muzycy obawiali się, że wizualizacje zostaną odebrane jako kpiące z religii.

Ostatnia edycja: 16-07-2023