Opis teledysku

Przebój "Blue Christmas" to świąteczna piosenka, która została napisana przez Billy’ego Hayesa oraz Jaya W. Johnsona. Utwór został po raz pierwszy nagrany przez Doye O’Della w 1948 roku, zaś jego najbardziej popularna wersja to ta, która znalazła się w dorobku artystycznym Elvisa Presleya. Piosenka opowiada o nieodwzajemnionej miłości, którą przeżywa się podczas magicznego okresu bożego narodzenia.

Oryginalna wersja Doye O’Della z 1948 roku została spopularyzowana w kolejnych trzech latach przez artystę country Ernesta Tubba, Hugo Winterhaltera oraz Russa Morgana i jego orkiestrę. Wersja Tubba spędziła tydzień na pierwszym miejscu listy najczęściej odtwarzanych Juke Box (Country & Wester) magazynu Billboard, a wersja Winterhaltera zajęła pierwsze miejsce na liście Billboard Decords Most Played by Disc Jockeys. Wersja Russa Morgana znalazła się zaś na 11. miejscu listy najlepiej sprzedających się singli popowych magazynu Billboard.

Kiedy piosenka "Blue Christmas" znalazła się w repertuarze Elvisa Presleya, stała się świątecznym, rockandrollowym klasykiem. Piosenka znalazła się EP 45 4P (Extendet Play) pod tytułem "Elvis Sings Christmas Songs", na której usłyszeć można również np. utwór Santa Bring My Baby Back (To Me). Wersja Presleya piosenki "Blue Christmas" została komercyjnie wydana w 1964 roku i odniosła ogromny sukces komercyjna. Znalazła się na pierwszym miejscu listy najlepszych świątecznych utworów magazynu Billboard i cieszyła się dużą popularnością w wielu krajach na całym świecie.

Ostatnia edycja: 23-12-2021