Opis teledysku

Przebój "Twenty Flight Rock" to utwór wykonywany przez Eddiego Cochrana w komedii filmowej "The Girl Can’t Help It" (polski tytuł "Blondynka i ja") z 1956 roku. Piosenka została opublikowana w 1957 roku, a jej autorem jest Ned Fairchlid oraz Eddie Cochran, który odpowiadał głównie za muzykę.

Pierwsza wersja piosenki "Twenty Flight Rock" została nagrana w lipcu 1956 roku w Gold Star Studios z towarzystwem Connie Smith na skrzypcach oraz Jerrym Capehartem, który rytmicznie uderzał w karton z zupą. Późniejsza wersja singla z 1957 roku została wydana jako singiel w USA z utworem "Cradle Baby" na stronie B. Piosenka cieszyła się umiarkowaną popularnością w USA i znaczną popularnością w Europie. Tekst opowiada o chłopaku, którego dziewczyna mieszka na dwudziestym piętrze. Winda w budynku nie działa, co wymusza wspinaczkę po schodach i duże zmęczenie zanim mężczyzna pojawi się w jej progu.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że piętnastoletni wówczas Paul McCartney użył piosenki "Twenty Flight Rock" na swoim przesłuchaniu do Johna Lennona w licu 1957 roku w Liverpoolu w Anglii. Paul przypadł do gustu Lennonowi, który był pod wrażeniem jego umiejętności gry na gitarze. McCartney szybko został zaproszony do dołączenia do zespołu Lennona, który finalnie przekształcił się w słynny zespół The Beatles.

Ostatnia edycja: 16-07-2023