Opis teledysku

Billy Idol, a właściwie William Michael Albert Broad, to postać nietuzinkowa. Można śmiało powiedzieć, że muzyk od zawsze rozumiał trendy kulturowe i miał niezwykłą łatwość w pociąganiu za sobą tłumów. Piosenka White Wedding Part 1 wydana jako drugi singiel z albumu studyjnego White Wedding z 1982 roku, nie należy do najbardziej popularnych utworów Idola, ale z pewnością jest rozpoznawalna i doceniana. Co nieco zaskakujące - często pojawia się na weselach, chociaż jej przewrotny tekst traktuje o momentach smutnych i trudnych.

Bohaterką nieco przygnębiających refleksji Idola nie jest wbrew pozorom jego młodsza siostra. Występujące w tekście "little sister" pochodzi z miejskiego slangu i jest tożsame znaczeniowo ze słowem "dziewczyna". Billy Idol śpiewa, że kocha kobietę, która właśnie wychodzi za mąż za innego mężczyznę.

Teledysk do piosenki White Wedding Part 1 wyreżyserował David Mallet, który wcześniej pracował z Davidem Bowie i zespołem Queen. Muzyk podobno nie miał gotówki, którą mógłby opłacić działania reżysera, więc ten zgodził się wykonać swoją pracę za darmo. Powstały teledysk przyczynił się do osiągnięcia przez Idola sławy. Pojawia się w nim wiele ciekawych i mocnych znaczeniowo elementów, jak na przykład rozbijający się przez okno kościoła motocykl czy obrączka wykonana z drutu kolczastego, które oddają tragizm całej sytuacji.

Ostatnia edycja: 16-07-2023