Opis teledysku

"Money, Money, Money" to utwór pochodzący z repertuaru szwedzkiej grupy pop ABBA, który wydany został jako singiel 1 listopada 1976 roku. Był on swego rodzaju kontynuacją piosenki Dancing Queen, która również pochodzi z albumu studyjnego grupy pod tytułem "Arrival". Jej autorami są Benny Anderson oraz Bjorn Ulvaeus. Na stronie B singla znalazła się zaś piosenka "Crazy World".

"Money, Money, Money" pierwotnie nosiła tytuł "Gypsy Girl". Piosenka śpiewana jest w perspektywy kobiety, która wykonuje ciężką pracę, a mimo to ma problemy z tym, aby się utrzymać. Rozwiązaniem wydaje się znalezienie zamożnego mężczyzny, z którym mogłaby spleść swoje życie. Piosenka pojawia się w filmie "ABBA: The Movie" z roku 1977 oraz w popularnym musicalu Mamma Mia!, gdzie wykonują ją Meryl Streep w roli Donny.

Piosenka "Money, Money, Money" stała się międzynarodowym hitem i dotarła do pierwszych miejsc na wielu listach przebojów. Teledysk do utworu zainspirowany został filmem Cabaret, w którym Frida pojawia się w kapeluszu z lat 20. Ubiegłego wieku. Za reżyserię odpowiada Lasse Hallstorm, który uznaje teledysk za najlepszy w swoim dorobku artystycznym. Alternatywny klip pojawił się w programie telewizyjnym ABBA-DABBA-DOOO, a Agatha i Frida pojawiają się w nim z piórami we włosach, w sukienkach z lat 30.

Ostatnia edycja: 16-07-2023