Opis teledysku

"Honey, Honey" to utwór pochodzący z drugiego albumu studyjnego "Waterloo" szwedzkiej grupy muzycznej ABBA. Piosenka stała się drugim singlem zespołu, wydanym zaraz po sukcesie na Eurowizji w roku 1974. Jej autorami są Björn Ulvaeus, Benny Anderson oraz Stig Andersony, a w partiach wokalnych można usłyszeć również Angethę Faltskog, Anni-Frid Lyngstad i Ulvaeus. Utwór, poza wersją anglojęzyczną, doczekał się również wersji szwedzkiej pod tytułem "King Kong Song", która stała się stroną B singla.

Singiel "Honey, Honey" wydany został w kilku krajach europejskich, a także w USA, Australii i Nowej Zelandii. Co ciekawe – brytyjska wytwórnia Epic Records zdecydowała się wypuścić do rozgłośni radiowych zremiksowaną wersję pod tytułem "Ring Ring". Wersja ta nie zyskała dużej popularności, plasując się zaledwie na 32 miejscu listy przebojów. Cover piosenki "Honey, Honey" wydany przez zespół Sweet Dreams z Polly Brown poradził sobie na listach lepiej, wchodząc do pierwszej dziesiątki.

Piosenka "Honey, Honey" spędziła aż cztery miesiące w pierwszej piątce list przebojów Niemiec Zachodnich, a jednocześnie osiągnęła równie wysokie miejsca na listach w Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. W USA sukces utworu był umiarkowany, przebój ten osiągnął 27 miejsce na Billboard Hot 100 i Adult Contemporary.

Ostatnia edycja: 16-07-2023