Zespół Perfect kończy działalność po niemal 40 latach. Muzycy umieścili w mediach społecznościowych specjalne oświadczenie, które stało się ich pożegnaniem z fanami. W oświadczeniu możemy przeczytać też o powodach podjęcia takiej decyzji.

Perfect to zespół, bez którego trudno wyobrazić sobie historię polskiej muzyki rockowej. Jeszcze w latach 80. grupa wylansowała takie przeboje jak "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Ale w koło jest wesoło" czy "Autobiografia". Zespół Perfect w przeszłości już kilkukrotnie zawieszał swoją działalność. Najnowsze i ostatnie wcielenie reaktywowało się w 1993 roku. W porównaniu z wcieleniem poprzednim, tym razem zespół pojawiał się bez udziału Zbigniewa Hołdysa - współzałożyciela oraz autora większości kompozycji. W tym okresie Perfect zaserwował fanom kilka kolejnych, wielkich przebojów takich jak "Kołysanka dla nieznajomej" i piosenką "Niepokonani" na czele. Perfect nagrał łącznie 9 płyt studyjnych oraz kilka albumów koncertowych. Ostatni album zespołu nosił tytuł "Muzyka" i został wydany w 2016 roku.

Ostatnią z opublikowanych przez zespół Perfect piosenek był utwór "Głos: z 2020 roku. Grupa planowała zagrać cztery pożegnalne koncerty, które miały uwiecznić obfitującą w sukcesy karierę sceniczną i zamknąć kolejny etap w historii zespołu. Zaplanowane występy stanęły jednak pod znakiem zapytania po tym, jak lider zespołu Grzegorz Markowski, wydał oświadczenie, że nie weźmie w nich udziału z powodów zdrowotnych. Pozostali członkowie zespołu planowali jednak zagrać koncerty. Dziś jednak okazało się, że zespół nie pojawi się na scenie w Gliwicach, Poznaniu, Wrocławiu i w Gdańsku, gdyż postanowił definitywnie zakończyć działalność, bez pożegnania z publicznością ze sceny.

W wydanym przez zespół oświadczeniu możemy przeczytać:

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie - Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze.

Fani przyjęli decyzję zespołu ze smutkiem. Muzycy otrzymali jednak wiele podziękowań, a internauci docenili dorobek artystyczny, który zespół Perfect zgromadził przez cztery dekady swojej działalności scenicznej.