Młoda 21 letnia warszawska artystka Zofia Szklarska znana pod pseudonimem Sophie Szklarska, nie próżnuje i wydaje kolejny singiel pod tytułem "Ulubiona". Jest to czwarty singiel artystki w jej dorobku. Do tej pory ukazały się dobrze przyjęty anglojęzyczny utwór "To Me".

"Ulubiona" to utwór, który mocno nawiązuje do mojego pierwszego singla "To Me" i mam tu na myśli zarówno warstwę tekstową, jak i muzyczną. Powracam w nim do szybszego i bardziej energetycznego bitu, odchodząc od melancholijnych klimatów prezentowanych w "Mętliku" i "W Domyśle". Jeśli zaś chodzi o przekaz znowu mamy do czynienia ze swoistym dialogiem odbywającym się wewnątrz mojej głowy. Chyba po prostu lubię ze sobą rozmawiać, może w ten sposób łatwiej jest poznać siebie samą.

Zawsze zastanawiałam się i złościłam na sobie dlaczego mam inaczej niż inni, dlaczego jestem na swój sposób "dziwna", dlaczego inaczej reaguję na różne bodźce, dlaczego więcej czuję, analizuję i bardziej przeżywam? Teoretycznie wszystko jest takie jak u innych, ale mimo to u mnie zawsze jest bardziej, mocniej i niestety bardzo często ciężej. Te wszystkie pytania nie dawały mi spokoju. W końcu zrozumiałam dlaczego tak jest, należę do osób określanych mianem wysoko wrażliwych, i jestem z tego bardzo dumna! Chociaż nie zawsze jest to łatwe, zarówno dla mnie, jak i dla mojego otoczenia.

Doceniam to, że widzę i czuję więcej, bo dzięki temu mogę tworzyć to co tworzę. Właśnie o tym jest ten utwór. Nie chce się upodabniać do innych, nie potrzebuję być ulubiona, potrzebuję być cała.

Bardzo ważne jest byśmy siebie akceptowali i przede wszystkim pozostawali sobą. Byli tym kim jesteśmy z całym dobrodziejstwem inwentarza, a nie starali się być tymi jakimi chcieliby nas widzieć inni.

Do singla został także zrealizowany klimatyczny wideoklip za którego powstaniem stoi Dominika Cierplikowska / graficzka i projektantka działająca na polskim i skandynawskim rynku. W jej pracach widać mocny wpływ sztuki północny, a klip dla Sophie Szklarskiej inspirowany jest atmosferą skandynawskich seriali kryminalnych. Na koncie ma filmy i animacje m.in dla Krzysztofa Napiórkowskiego, Martyny Jakubowicz, Jaromira Nohavicy, zespołu Mjut.

Zapraszam na teledysk