W dniu dzisiejszym odszedł od nasz Piotr Szczepanik, wielki artysta, piosenkarz, gitarzysta i aktor. O jego śmierci poinformowała media córka artysty Jagoda Maria Szczepanik.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik

Nie ma chyba miłośników starych polskich przebojów, którzy nie znają takich przebojów jak Goniąc Kormorany, Żółte Kalendarze, Nigdy Więcej czy jedną z najpiękniejszych ballad opowiadających o miłości zatytułowanej Kochać.

Pan Piotr Szczepanik urodził się w 1942 roku w Lublinie i tam też rozpoczął swoją działalność artystyczną. Podczas studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim występował w kabarecie "Czart" oraz w teatrze Akademii Medycznej "Dren 59". W 1963 roku zadebiutował na scenie Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Piosenkarz bardzo cenił sobie prywatność, stronił od opowiadania o swoim prywatnym życiu, rodzinie czy chorobie z którą zmagał się przez kilka lat. Dzisiaj pozostały po nim wspaniałe piosenki, głównie z nurtu poezji śpiewanej, jeżeli macie ochotę zapoznać się z przebojami Piotra Szczepanika to znajdziesz w naszych zbiorach kilka jego największych przebojów.

Zdjęcie na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.

Źródło: gov.pl