Oficjalny hymn UEFA EURO 2020 "We Are The People" stworzyli Bono, The Edge z zespołu U2.

Z powodów pandemii przeniesienia Euro o rok, szczegóły na temat hymnu przez ponad rok trzymano w tajemnicy. Piosenka pojawiła się właśnie w serwisach cyfrowych a teledysk na YouTube. Piosenka Martina Garrixa oraz kultowych muzyków z zespołu U2: Bono i The Edge. Całą trójkę zobaczyć można w teledysku, na który serdecznie Was zapraszamy.

Martin Garrix od samego początku tworzenia tej piosenki miał przeczucie że głos Bono znakomicie wpasuje się w tą piosenkę. Zarówno Bono, jak i jego kolega z zespołu U2, The Edge, zgodzili się na współpracę z nim, Bono napisał tekst piosenki a The Edge stworzył gitarowe riffy. Efekt końcowy to charakterystyczne brzmienia każdego z artystów połączone w jedną spójną całość.

Jak powiedział sam Martin Garrix:

Możliwość tworzenia muzyki na jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie razem z Bono i The Edge to niesamowite doświadczenie. Jestem bardzo dumny z tego, co udało nam się zrobić i podekscytowany, że wreszcie możemy podzielić się "We Are The People" z całym światem!

Martin Garrix odpowiedzialny był także za stworzenie innych elementów oprawy muzycznej turnieju. Jest autorem między innymi muzyki, która będzie towarzyszyła zawodnikom przy wchodzeniu na boisko a także za ilustrację do transmisji telewizyjnych. Sam utwór ukazał się w dniu 25. urodzin artysty.

Każdy turniej UEFA EURO od 1992 ma swoją oficjalną piosenkę, a utwory nagrywali tacy artyści jak Nelly Furtado, Simply Red czy Enrique Iglesias.

Po raz pierwszy w historii UEFA EURO 2020 odbywa się w różnych krajach na całym kontynencie. Mecze będą się odbywać w takich miastach jak Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym, Petersburg i Sewilla. Mecz otwarcia pomiędzy Turcją i Włochami odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie, 11 czerwca 2021, a finał zaplanowany jest na 11 lipca 2021 w Londynie na stadionie Wembley.