W ostatnich dniach media obiegła bardzo smutna wiadomość, nie żyje Krzysztof Krawczyk. Legenda polskiej muzyki rozrywkowej, piosenkarz obdarzony wspaniałym barytonowym głosem, kompozytor i gitarzysta, wspaniały artysta. Zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lata.

W roku 1963 wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył jednej z najważniejszych i najbardziej znanych zespołów bigbitowych - Trubadurzy. To właśnie od tego zespołu zaczęła się wielka kariera Pana Krzysztofa Krawczyka. Niezapomniane czasy muzyki lat 60 i wspaniałe przeboje, które znamy i nucimy do dziś, takie jak m.in.: Znamy się tylko z widzenia, Przyjedź mamo na przysięgę, czy też "Krajobrazy" i "Cóż wiemy o miłości".

Dziesięć lat później, w 1973 roku Krzysztof Krawczyk rozpoczął karierę solową. Od tego czasu, niemal nieprzerwanie, występował nie tylko w Polsce ale i w wielu krajach Europy a także w USA. W sumie ma na swoim koncie 41 albumów studyjnych i wiele niezapomnianych przebojów jak chociażby Jak Minął Dzień, Parostatek, "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "To co dał nam świat", "Bo jesteś Ty", "Chciałem być" czy "Trudno tak" który nagrał wspólnie z Edytą Bartosiewicz.