Paul McCartney wraz ze swoimi znanymi i utalentowanymi przyjaciółmi wydał nowy krążek "McCartney III Imagined".

Na płycie znalazły się utwory z albumu "McCarntey III" w nowych, ciekawych aranżacjach. Premiera nowej płyty odbyła się dzisiaj, na razie dostępna jest jedynie w serwisach cyfrowych. Na premierę fizycznego krążka poczekamy do lipca.

Lista gości na płycie "McCartney III Imagined" jest imponująca: Damon Albarn, Beck, Blood Orange, Dominic Fike, Josh Homme, Khruangbin, 3D RN z Massive Attack, Ed O’Brien (EOB), Anderson .Paak, St. Vincent i wielu innych.

Sam album "McCartney III" ukazał się w grudniu zeszłego roku i jest trzecią częścią trylogii albumów nagranych przez Paula McCartney'a w domowym zaciszu. Poprzednie części ukazały się kolejno w 1970 i 1980 roku.

Prezentowany najnowszy album artysty "McCartney III Imagined" jest zbiorem coverów utworów Paula McCartney'a przez gwiazdy światowej muzyki. Poprzednio piosenki takie nagrywały takie gwiazdy jak Stevie Wonder, Joe Cocker, Bill Withers, Marvin Gaye, Siouxsie and the Banshees, Elvis Presley, Ray Charles, Earth Wind & Fire, The Cure, Guns N’ Roses, U2, Billie Eilish, Harry Styles, Dave Grohl czy Coldplay.

W serwisie YouTube pojawił się też singiel promujący nowy album, piosenka "Find My Way" nagrana wspólnie z Beckiem