Po 10 latach przerwy zespół Evanescence wydał nową płytę, nowy album nosi tytuł "The Bitter Truth".

Nowy krążek przygotowany przez zespół opowiada o bardzo osobistych tragediach jakie w ostatnich czasach spotkały członków zespołu oraz ogólnie o światowych problemach takich jak kryzys ekonomiczny, rasizm czy pandemia. Mimo tak ciężkiej tematyce płyta ta nosi pozytywne przesłanie, aby nigdy się nie poddawać i walczyć ze wszystkimi problemami które stawia przed nami życie.

Tragedie które dotknęły członków zespołu (Amy Lee straciła brata a basista Tim McCord dziecko) sprawiły, że teksty piosenek są szczere do bólu, okazały się też być uzdrawiającą terapią w obliczu śmierci najbliższych. Sama Amy wyznała że:

„Chcę, żeby słuchacze mogli czerpać z tego albumu nadzieję, siłę i wsparcie. Osoby, które przetrwały różne trudności są dla mnie największą inspiracją. Mam nadzieję, że przekażemy im chęć do życia, nawet w ogromnie bolesnych sytuacjach. Kiedy stawiamy czoła mrocznym i wymagającym chwilom, odkrywamy kim naprawdę jesteśmy. One czynią nas silniejszymi. To dzięki nim otwieramy się na innych ludzi. Musimy tylko doceniać to co mamy. Jestem wdzięczna za wszystkie moje wspomnienia i doświadczenia. Najwyższy czas stworzyć nowe.”

Fani zespołu Evanescence czekali dekadę na nowy krążek swojego ulubionego zespołu. Sam album "The Bitter Truth" czyli "Gorzka Prawda" to mocna rockowa propozycja nie tylko dla wielbicieli zespołu Evanescence ale też każdego miłośnika rockowego brzmienia.