Świat obiegła bardzo smutna wiadomość o śmierci legendarnego muzyka, Eddie Van Halen nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał za pomocą mediów społecznościowych jego syn. Muzyk od lat chorował na raka, najpierw języka a później gardła. Muzyk wspominał że możliwą przyczyną jego choroby były metalowe kostki do grania na gitarze, które podczas grania koncertów wkładał do ust.

Był legendą jeżeli chodzi o grę na gitarze, ale również grał na klawiszach i wraz ze swoim bratem Alexem, który grał na perkusji w 1972 roku założył legendarny zespół Van Halen. Prawdziwe imię artysty to Edward Lodewijk Van Halen, urodził się on w Holandii w 1955 roku. Twórczość Eddiego to głównie muzyka heavymetalowa i rockowa. Muzyk ten zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Warto tutaj wspomnieć chociażby o 8. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone w 2011 roku czy też 5. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów magazynu Guitar World w roku 2004.

Najbardziej znanym utworem artysty, jest nagrany przez wspomniany zespół Van Halen, przebój Jump. Sam zespół był ogromnie popularny na całym świecie a w USA uważany był za jeden z najważniejszych zespołów grających muzykę hard rock. Ritchie Blackmore, gwiazda zespołu Deep Purple, wspomniał kiedyś:

Tak jak Eddie Van Halen na gitarze nie grał do tej pory nikt.

Pozostawił po sobie wspaniałe przeboje, macie jakieś swoje ulubione?