Opis teledysku

"A Thousand Miles" to debiutancki singiel napisany i nagrany przez amerykańską piosenkarkę Vanessę Carlton. Utwór pierwotnie nosił tytuł "Interlude" i został wyprodukowany przez Curtisa Schweitzera oraz Rona Fair’a. Piosenka znalazła się na płycie piosenkarki "Be Not Nobody" z 2002 roku i do tej pory pozostaje jej przełomowym i najważniejszym hitem. Jest to jedyny singiel Vanessy, który znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100 w USA.

Piosenka "A Thousand Miles| odniosła międzynarodowy sukces osiągając 1. miejsce na listach przebojów w Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Utwór wpisuje się w nurt muzyki pop, gdzie pianino wspiera orkiestra smyczkowa. Vanessa Carlton powiedziała w jednym z wywiadów, że jest to piosenka o utraconej miłości i nazwała ją połączeniem rzeczywistości z fantazją.

Teledysk nakręcony został w Newbury Parku w Kalifornii oraz częściowo również w Los Angeles. Klip zaczyna się od sceny, w której Vanessa Carlton wchodzi do garażu i odkrywa, że znajduje się w nim pianino. Zaczyna grać, a fortepian porusza się po okolicy na zewnątrz. Podczas tych scen piosenkarka mija m.in. rowerzystów, spacerowiczów i paradę przemieszczającą się przez centrum miasta. W końcowej scenie Carlton wraca do garażu, utwór się kończy, a kobieta wstaje i wychodzi.

Ostatnia edycja: 14-10-2020