Opis teledysku

Kosmiczna podróż "Drops of Jupiter" zespołu Train

Train, amerykański zespół rockowy założony w San Francisco w 1994 roku, znany jest z mieszanki rocka, popu i folku. Ich największe hity to "Hey, Soul Sister", "Drive By" i kultowy "Drops of Jupiter".

"Drops of Jupiter" to szczera ballada zespołu Train, odzwierciedlająca rozważania głównego wokalisty Pata Monahana na temat pozagrobowej podróży jego matki. Teledysk zabiera widzów w magiczną podróż kosmiczną, przeplatając kosmiczne obrazy z występem zespołu.

"Drops of Jupiter" osiągnął numer 5 na liście Billboard Hot 100 i zdobył dwie nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową i najlepszą aranżację instrumentalną towarzyszącą wokalowi (wokalom) w 2002 roku.

Teledysk

Wyreżyserowany przez Nigela Dicka teledysk pięknie oddaje introspektywne tematy piosenki poprzez oszałamiającą oprawę wizualną. Współpraca z animatorami i ekspertami od efektów specjalnych dodała teledyskowi eterycznej jakości.

Warto wiedzieć

- Zespół czerpał inspirację z filmu "Harold i Maude" dla stylu wizualnego teledysku.

- "Drops of Jupiter" był przełomem w sukcesie zespołu Train i pozostaje ulubionym utworem fanów podczas występów na żywo.

Emocjonalna głębia utworu i uniwersalne tematy rezonują z publicznością w każdym wieku od czasu jego wydania.

"Drops of Jupiter" zespołu Train to nie tylko poruszająca piosenka, ale także efektowny wizualnie teledysk, który ugruntował miejsce zespołu w historii muzyki, urzekając fanów na całym świecie swoją kosmiczną podróżą.

Ostatnia edycja: 06-03-2024