Opis teledysku

"Your Love" to utwór pochodzący z repertuaru rockowego zespołu pochodzącego z Anglii The Outfield. Piosenka znalazła się na debiutanckim albumie studyjnym grupy o nazwie "Play Deep" z 1985 roku, a jej autorem jest gitarzysta John Spinks. Piosenka cieszyła się dużą popularnością w USA, plasując się na 6. miejscu listy Billboard Hot 100 i na 7. miejscu listy Mainstream Rock w roku 1986.

Autor utworu John Spinks mieszkał we wschodnim Londynie i zaprosił wokalistę zespołu Tony’ego Lewisa do swojego mieszkania na wspólne pisanie. Obaj stworzyli brzmienie "Your Love" na werandzie mieszkania. Lewis siedział podobno na wzmacniaczu, zaś Spinks zaczął pisać początkowe teksty. Cały proces zajął podobno dwadzieścia minut. Tekst piosenki nie ma swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości, Josie nie jest prawdziwą osobą, a historia została wymyślona.

Teledysk do piosenki "Your Love" wyreżyserował Jon Jopson. Jego koncepcja polegała na tym, że zespół nakręci taki teledysk, w którym będzie dominował motyw malarski, nawiązujący do okładki albumu z którego pochodzi piosenka. Klip został nakręcony w Astorii w stanie Nowy Jork podczas jednego dnia. Teledysk dodano po raz pierwszy do ramówki MTV 19 lutego 1986 roku, gdzie szybko zyskał popularność.

Ostatnia edycja: 16-07-2023