Opis teledysku

"Tequila" to utwór instrumentalny napisany przez Chucka Rio w 1958 roku i nagrany przez zespół The Champs. Piosenka odniosła ogromny sukces komercyjny, stając się hitem numer jeden w wielu krajach na świecie, zarówno na listach przebojów muzyki pop jak i tych z muzyką R&B.

Przebój "Tequila" bazuje na kubańskim "beat mambo". Tytułowe słowo pojawia się w niej aż trzykrotnie, wypowiedziane z ust Danny’ego Floresa, który jest autorem utworu. Utwór stał się stroną B singla "Train to Nowhere" wydanego przez Challenge Records 15 stycznia 1958 roku. Płyta początkowo nie odniosła wielkiego sukcesu, jednak kiedy zainteresowanie wzbudził utwór znajdujący się na drugiej stronie, sukces stał się spektakularny. "Tequila" sięgnęła bowiem pierwszego miejsca na liście Billboard Hot 100 już 28 marca 1958 roku.

Zespół The Champs nagrał również sequel przeboju "Tequila" zatytułowany "Too Much Tequila", który cieszył się 30 miejscem na liście Billboard Hot 100. W roku 2020 lider zespołu Dave Burgess wskrzesił grupę i wraz z pozostałymi muzykami The Champs nagrał 12 nowych utworów na płytę "Tequila Party". Na albumie tym pojawiła się imprezowa wersja wielkiego hitu sprzed lat.

Ostatnia edycja: 16-07-2023