Opis teledysku

"You Might Think" to utwór zespołu The Cars, który pochodzi z piątego albumu studyjnego grupy pod tytułem "Heartbreak City" z roku 1984. Autorem piosenki i głównym wokalistą jest Ric Ocasek, zaś producentem Mutt Lange. Przebój sięgnął 7 miejsca na listach przebojów w USA i Kanadzie, jednocześnie debiutując na pierwszym miejscu listy Mainstream Rock Tracks.

Teledysk do piosenki "You Might Think" jest jednym z pierwszym, w którym wykorzystano możliwości grafiki komputerowej. W klipie pojawia się lider zespołu Ric Ocasek oraz modelka Susan Gallaghter, zaś fabuła kręci się wokół ich spotkań o nieco dziwnych charakterze. Dla przykładu - w jednej ze scen mężczyzna pojawia się w lustrze wiszącym w łazience kobiety, zaś kolejnym razem w peryskopie, który wyskakuje w jej wannie. W teledysku można oczywiście zobaczyć też pozostałych członków zespołu The Cars (między innymi w scenie w kinie).

W 1984 roku teledysk do przeboju zespołu The Cars zdobył pierwszą nagrodę MTV Video Music Awards w kategorii "Video of the Year". Był też nominowany do kolejnych pięciu nagród, m.in. najlepsza reżyseria artystyczna, najbardziej eksperymentalny teledysk oraz najlepsze efekty specjalne. Klip zdobył również aż 4 nagrody "Billboard’s Video Awards".

Ostatnia edycja: 19-01-2021