Opis teledysku

"Lovefool" to piosenka, która została napisana przez Petera Svenssona i Ninę Persson dla szwedzkiego zespołu rockowego The Cardigans. Utwór znalazł się na trzecim albumie studyjnym grupy pod tytułem "Band on the Moon" z 1996 roku. Odniósł komercyjny sukces, debiutując na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów. W Ameryce Północnej osiągnął trzecie miejsce, zaś w Kanadzie i na liście Billboard Hot 100 Airplay Chart – drugie. Utwór pojawia się w filmie "Romeo i Julia" z roku 1997, w filmie "Cruel Intentions" (Szkoła uwodzenia) z roku 1999 oraz komedii "Virgin Territory" (Dekameron) z roku 2007.

Nina Persson napisała "Lovefool" na lotniku, kiedy czekała na samolot. Tekst piosenki jest dość smutny i traktuje o miłości. Kobieta powiedziała w jednym z wywiadów, że jego znaczenie jest dość żałosne, a największe hity to te, które pisze się najłatwiej. Zespół szybko dostrzegł potencjał komercyjny utworu.

Do piosenki "Lovefool" nakręcono dwa teledyski. Jeden z nich dedykowany był mieszkańcom Wielkiej Brytanii oraz Europy i miał nieco ponury wydźwięk. Za reżyserię drugiego klipu odpowiada Geoff Moore i został nakręcony w Nowym Jorku.

Ostatnia edycja: 14-04-2021