Opis teledysku

"Twist in My Sobriety" to singiel pochodzący z debiutanckiego albumu Tanity Tikaram pt. "Ancient Heart", wydany w 1988 roku. Utwór zdobył szczyty list przebojów w wielu europejskich krajach, mimo tego, że w rodzimej dla artystki Wielkiej Brytanii mimo sporej promocji, nie cieszył się wielką popularnością.

Piosenka zaczyna się od wersu "All God's children need traveling shoes", który jest jednocześnie tytułem książki autorstwa pisarki i poetki Mayi Angelou. Tikaram zapytana o to, w jaki sposób można interpretować tekst jej utworu oraz nawiązanie do wspomnianej książki powiedziała w jednym z wywiadów, że odczuwa szczególny związek ze światem w swoim procesie wchodzenia w dorosłość. W piosence prawdopodobnie chodzi zaś o niezrozumienie i izolację, które mogą stać się towarzyszami podczas prób nawiązania bliskich kontaktów z innymi ludźmi.

W piosence Twist in My Sobriety pojawia się grający na uboju Malcolm Messiter. Wykorzystanie tego instrumentu w piosenkach popowych to rzadkość, co zostało pozytywnie odebrane przez recenzentów.

Teledysk do utworu utrzymany jest w odcieniach sepii, a za jego reżyserię odpowiada Gerard de Thame. Nakręcono go w płaskowyżu Altiplano w Boliwii w 1988 roku i przedstawia wchodzących ze sobą w interakcję ludzi. Całość przeplatają sceny z Tanity Tikaram śpiewającą w zaciemnionym pokoju, w którym jedyne źródło światła pada na jej twarz.

Ostatnia edycja: 10-08-2020