Opis teledysku

"Angel" to utwór pochodzący z repertuaru kanadyjskiej piosenkarki Sarah McLachan, który pojawił się na jej albumie studyjnym "Surfacing" z roku 1997. Tekst utworu opowiada o śmierci Jonathana Melvoina, klawiszowca zespołu Smashing Pumpkins, który przedawkował heroinę w roku 1996.

Piosenka "Angel" stała się drugim przebojem artystki. Piosenka znalazła się w pierwszej piątce listy US Billboard 100, a w pierwszej dziesiątce tego notowania pozostała aż 19 tygodni. W rodzimej artystce Kanadzie utwór stał się ósmym najlepiej sprzedającym się singlem 1999 roku. W innych krajach, w tym europejskich, piosenka trafiła na listy przebojów dopiero kilka lat od wydania (w Irlandii w roku 2002, zaś w Norwegii dopiero w roku 2008).

Sarah McLachan powiedziała w jednym z wywiadów, że napisanie piosenki "Angel" było stosunkowo łatwe i zajęło jej mniej więcej trzy godziny. Inspirację czerpała z artykułów o sięgających po narkotyki muzykach, które czytała na ramach magazynu "Rolling Stone". Szybko zidentyfikowała się z uczuciami, które mogą skłonić do zażywania takich substancji. Napisała tekst, który miał traktować o tym, aby nie brać na siebie odpowiedzialności za problemy innych ludzi, a przy tym wszystkim kochać siebie.

Ostatnia edycja: 30-12-2020