Opis teledysku

"Speedy Gonzales" to utwór napisany w roku 1961 przez Davida Dantego i Davida Hessa o najszybszej na świecie meksykańskiej myszy z kreskówek Warner Brothers. Oryginalna i pierwotna wersja na krótką chwilę pojawiła się na liście przebojów US Music Bendor w kwietniu 1961, jednak zdecydowanie większą popularnością cieszyła się w wersji śpiewanej przez Pat Boone.

"Speedy Gonzales" w wykonaniu Pat Boone pojawił się jako singiel w roku 1962. Piosenka zadebiutowała na 6. miejscu listy Billboard Hot 100, a jednocześnie cieszyła się dużą popularnością w całej Europie. Dzięki niej kreskówka Warner Brothers stała się chętnie oglądana w Stanach Zjednoczonych. Singiel Pat Boone sprzedał się na świecie w milionach egzemplarzy. Żeńskie wstawki, które można usłyszeć w tej wersji, wyśpiewała Robin Ward.

Pat Boone to pseudonim sceniczny Patrica Charlesa Eugene Boone - amerykańskiego piosenkarza, kompozytora, aktora, mówcy motywacyjnego i kompozytora. Wokalista odnosił sukcesy w latach pięćdziesiątych i wczesnych sześćdziesiątych. W całej karierze sprzedał ponad 45 milionów płyt. Na listach przebojów pojawiło się aż 38 przebojów pochodzących z jego repertuaru, a jednym z nich był właśnie "Speedy Gonzales".

Ostatnia edycja: 25-02-2021