Opis teledysku

Mylène Farmer to pseudonim artystyczny francuskiej piosenkarki Mylène Jeanne Gautier. Urodziła się ona w Kanadzie w 1961 roku, jej rodzice wyjechali tam z Francji ponieważ ojciec Mylène dostał kontrakt jako inżynier przy budowie tamy w Quebecu. Cała rodzina wróciła do Francji gdy miała ona osiem lat. Do dzisiaj można w jej głosie usłyszeć zagraniczny akcent, który nawet przeszkadzał jej trochę podczas nauki we francuskiej szkole. Sama piosenkarka gdy była nastolatką bardzo interesowała się końmi i jazdą konną, jednak w wieku 17 lat odkryła u siebie pasję do aktorstwa. Zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej i zmieniła swoje nazwisko na Mylène Farmer. Pomysł na pseudonim pochodził z jej fascynacji Hollywodzką aktorką z lat '30 ubiegłego wieku Frances Farmer. W późniejszym czasie zainteresowała się również muzyką i do dziś wszyscy kojarzymy ją jako najsłynniejszą przedstawicielkę muzyki francuskiej. Sprzedaż jej płyt w samej Francji wynosi do dzisiaj ponad 30 milionów sztuk, co czyni ją rekordzistką w swoim kraju. Jest również autorką największej liczny przebojów które dotarły na pierwsze miejsca list przebojów we Francji, do dzisiaj takich piosenek było 18. W dzisiejszej aktualizacji chciałbym przedstawić Wam jej najbardziej znaną piosenkę czyli przebój Désenchantée. Utwór ten pochodzi z jej 3 płyty studyjnej i jest pierwszym singlem promującym ten właśnie album. Przebój ten nieprzerwanie przez dwa miesiące znajdował się na szczytach francuskich list przebojów.

Przebój Désenchantée był bardzo na czasie na początku lat 90, słowa piosenki doskonale opisywały nastroje w kraju i na świecie. Był to czas protestów we Francji, gdzie rzesze studentów domagały się poprawy warunków nauczania i życia. Był to też okres wojny w Zatoce Perskiej co rodziła wiele niepokojów w kraju. Ogromny sukces w kraju skłonił wytwórnie do zawojowania tym przebojem światowych list przebojów. Udało się, piosenka ta odniosła ogromny sukces w takich krajach jak Niemcy, Kanada, Wielka Brytania, Belgia, Australia czy nawet Japonia.

Uwagę przykuwa teledysk do tej piosenki, jest on dość oryginalny i trwa ponad 10 minut, co jest dość rekordowym czasem zarówno wtedy jak i dziś. Kręcono go w Budapeszcie na Węgrzech z budżetem ćwierć miliona euro. Zagrało w nim 119 dzieci i kilku znanych węgierskich aktorów, a kręcono go przez pięć dni. Akcja teledysku toczy się w obozie koncentracyjnym bądź też gułagu w którym dochodzi do buntu przeciwko oprawcom. Sceny buntu zostały pokazane dość realistycznie i brutalnie co budziło trochę kontrowersji. Całość przedstawia dość ponurą historię z dość dwojakim zakończeniem, które można różnie interpretować. Zapraszam Was abyście sami zobaczyli cały teledysk, czekam na Wasze komentarze co Wy o nim sądzicie. Zapraszam na teledysk Mylène Farmer - Désenchantée.