Opis teledysku

Przebój "Black or White" to jeden z największych przebojów 1991 roku oraz kolejny wielki przebój Michaela Jacksona. Piosenka ta szturmem zdobyła listy przebojów na całym świecie, na słynnej liście Billboard Hot 100 wspięła się na miejsce 1 zaledwie miesiąc od premiery. Tym samym był to pierwszy singiel który tego dokonał od czasów wielkiego przeboju grupy The Beatles - "Get Back". Dzięki tej piosence Michael Jackson stał się również pierwszym artystą w historii który zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów przez trzy dekady z rzędu tj. w latach 70, 80 i 90 ubiegłego wieku. Mało tego przebój ten był najlepiej sprzedającym się singlem na świecie w 1992 roku.

Piosenka "Black or White" napisana i skomponowana została nie tylko przez samego Michaela Jacksona, współautorem był również Bill Bottrell. Usłyszeć w niej możemy mieszankę muzyki pop, dance, hip hop oraz namiastkę hard rocka.

Teledysk do piosenki "Black or White" miał swoją premierę jednocześnie w 27 państwach, szacunkowo obejrzało go wtedy około pół miliarda osób na całym świecie co było kolejnym rekordem jaki pobił artysta dzięki tej piosence. W teledysku zobaczyć możemy 11 letniego chłopca, którego zagrał Macaulay Culkin znany z filmowego hitu "Kevin sam w domu" Czy "Kevin sam w Nowym Jorku", który tańczy w swoim pokoju do muzyki rockowej. Nie spodobało się to jego nerwowemu ojcu, który wpadł do jego pokoju i próbował go "uciszyć". W zemście na ojcu chłopak postanowił podkręcić sprzęt audio do granic możliwości i zaczął grać na gitarze aż szyby powypadały a sam ojciec wyleciał w kosmos. Reszty teledysku możecie zobaczyć sami, zapraszam na wielki przebój z 1991 roku Michael Jackson w piosence "Black Or White".

Ostatnia edycja: 16-07-2023