Opis teledysku

Przebój "Sugar Me" to piosenka napisana przez Lynsey de Paul oraz Barry’ego Greena w 1972 roku. Utwór stał się debiutanckim singlem artystki, a za jego produkcję odpowiada Gordon Mills. Na stronie B znalazła się piosenka "Storm in a Teacup", której Lynesy była współautorką. "Sugar Me" odniosło duży sukces komercyjny docierając do pierwszej dwudziestki list przebojów w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Austrii, Danii, a nawet Japonii. Piosenka znalazła się też na pierwszym miejscu listy HSA w Bangkoku, a jednocześnie była bardzo chętnie i często grana przez międzynarodowe stacje radiowe. Utwór znalazł się wśród pięciu najlepszych singli 1972 roku wybranych przez Cashbox.

Warto wspomnieć również, że piosenka została ponownie wydana jako singiel kilka lat później w roku 1977 wraz z "Won’t Somebody Dance With Me", co miało związek z wygraniem konkursu Eurowizji przez Lynsey de Paul z utworem "Rock Bottom".

Utwór "Sugar Me" doczekał się wielu coverów, spośród których warto wspomnieć o tym pochodzącym od Nancy Siniatry, Claudine Longet, holenderskiej grupy Gigantjes czy Gwen Stacy.

Ostatnia edycja: 10-09-2021