Opis teledysku

Piosenka "Paloma Blanca" znana również pod tytułem "Una Paloma Blanca" to piosenka napisana przez holenderskiego muzyka George’a Bakera i po raz pierwszy nagrana i wydana przez zespół artysty o nazwie George Baker Selection. Piosenka ta stała się tytułowym singlem z piątego albumu studyjnego grupy i bardzo szybko stała się hitem w całej Europie. Sięgnęła pierwszego miejsca list przebojów w Finlandii, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Nowej Zelandii, a nawet RPA.

Oryginalny przebój "Paloma Blanca" znalazł się też na 1. miejscu listy Billboard Easy Listening Singles 14 lutego 1976 roku, a następnie na 26. miejscu listy Billboard Hot 100 i na 33. miejscu listy Billboard Hot Country Singles. Singiel sprzedał się w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy na całym świecie. George Baker powiedział w jednym z wywiadów, że jego przebój "Paloma Blanca" opowiada o biednym farmerze z Ameryki Południowej, który ciężko pracuje przez całe dnie, a wieczorami siada pod drzewem i marzy o byciu białym ptakiem, który może cieszyć się swoją wolnością.

Utwór "Paloma Blanca" był wielokrotnie remiksowany i parodiowany. Wielu światowych artystów nagrało swoje covery tej piosenki, z różnym skutkiem komercyjnym. A sam tytuł utworu, czyli "Paloma Blanca" w polskim tłumaczeniu oznacza zaś białego gołębia.

W tym wpisie zapraszam Wan na tę piosenkę w wykonaniu zespołu Georgie Dann.

Ostatnia edycja: 30-06-2021