Opis teledysku

"Video Killed The Radio Star" to utwór, który napisał Trevor Horn tuż po przeczytaniu opowiadania science fiction o śpiewaczce operowej, która żyła w świecie bez dźwięku i była przez to odbierana jako przestarzała. Cała koncepcja artystyczna zespołu The Buggles oparta była wówczas na idei, że wszystko w naszej codzienności jest sztuczne, nawet muzyka. Zespół śpiewa więc głosem robota, a wszystkie instrumenty są przetwarzane, aby słyszalny był efekt komputerowy.

Utwór został zmiksowany i nagrany w 1979 roku i stanowił debiutancki singiel zespołu z albumu "The Age of Plastic". Jego odbiór był pozytywny, a recenzenci zwracali uwagę na niezwykłe elementy muzyczne, które urozmaicały nieco popowe brzmienie. Singiel zadebiutował na szczycie szesnastu międzynarodowych list przebojów (m.in.. Austalii, Japonii i Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech i RPA). Jednak w Stanach Zjednoczonych nie cieszył się tak dużą popularnością.

Teledysk do piosenki "Video Killed The Radio Star" wyreżyserował Russel Mulcahy i był pierwszym, który pokazano w MTV USA. Miało to miejsce 1 sierpnia 1981 roku o godzinie 12:01. Klip został nakręcony w południowej części Londynu w ciągu zaledwie jednego dnia. Dziewczyna, która zagrała w nim główną rolę, była przyjaciółką reżysera usilnie próbującą zrobić karierę aktorską.

Ostatnia edycja: 01-10-2020