Opis teledysku

Piosenka "Run to You" to utwór pochodzący z repertuaru kanadyjskiego piosenkarza Bryana Adamsa, który został wydany w 1984 roku jako czwarty singiel z albumu studyjnego "Reckless". Tekst piosenki traktuje o niewierności, a historia opowiadana jest z perspektywy mężczyzny, który deklaruje, że nic nie zatrzyma go w walce o serce swojej kochanki. W teledysku wyreżyserowanym przez Steve’a Barrona artyście towarzyszy gitara, która uosabia obiekt jego pożądania.

"Run to You" zadebiutowało na szóstym miejscu listy Billboard Hot 100. Piosenka znalazła się też na szczycie listy Billboard Top Rock Tracks, a w Kandzie bardzo szybko zyskała złoty status. Nie da się ukryć, że przebój "Run to You" to jeden z najbardziej popularnych utworów Adamsa. Była to pierwsza w dorobku artysty piosenka, która sięgnęła numeru jeden na prestiżowej liście magazynu Billboard. Cieszyła się ona ogromną popularnością w całej Europie.

Teledysk do piosenki "Run to You" nominowany był do nagrody MTV Video Music Awards w 1985 roku w aż pięciu kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepsze efekty specjalne, najlepsza reżyseria artystyczna, najlepszy montaż oraz najlepsze zdjęcia. Piosenka ostatecznie nie zdobyła niestety żadnej statuetki, chociaż tak duża liczba nominacji robi wrażenie i nie powtórzyła się w przypadku żadnego innego utworu Bryana Adamsa.

Ostatnia edycja: 24-11-2021