Opis teledysku

"Livin‘ on a Prayer" to utwór amerykańskiego zespołu rockowego Bon Jovi, który pochodzi z trzeciego albumu grupy pod tytułem "Slippery When Wet". Autorem piosenki są Jon Bon Jovi, Richie Sambora oraz Desmond Child. Singiel wydany został w roku 1986 i został bardzo dobrze przyjęty zarówno w radiach rockowych, jak i popowych. Dużą popularnością cieszył się również sam teledysk, który zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Mainstream Rock.

Utwór opowiada o dwójce dzieci, które mierzą się z życiowymi zmaganiami. Bon Jovi powiedział, że są w stanie przetrwać tylko dzięki swojej ambicji i miłości, która łączy ich serca. Pochodzą z klasy robotniczej, a cała historia jest prawdziwa. Piosenka została napisana w erze Reagana, kiedy obserwowano duży kryzys ekonomiczny. Teledysk do piosenki został nakręcony 17 września 1986 roku w Los Angeles. Za jego reżyserię odpowiada Wayne Isham.

Bez wątpienia "Livin’ on a Prayer" jest kultową piosenką zespołu Bon Jovi, która również dzisiaj zajmuje pierwsze miejsca na różnych listach starych przebojów. Oryginalne nagranie singla sprzedało się w liczbie 800 000 kopii w USA, a w roku 2013 zyskało potrójną platynę za ponad 3 miliony pobrań cyfrowych.

Ostatnia edycja: 19-10-2020