Szukam piosenki pt. "MONIKA"

Szukam piosenki/teledysku

Andrzej Lorens

Piosenka ta : "MONIKA" była dosyć popularna na początku lat 70-tych , pierwotne wykonanie było w języku niemieckim, ale ja pamiętam bardziej wersję w języku francuskim, wykonywaną przez prawdopodobnie bułgarskiego męskiego wykonawcę ( nie znam jego nazwiska, ale zapamiętałem info od kolegi ,który kiedyś miał na "pocztówce dźwiękowej" tę wersję piosenki.
Jeśli to byłoby możliwe , prosiłbym o jakieś bliższe dane o tej piosence, lub gdzie mógłbym znaleźć lub choć jeszcze jeden raz posłuchać - jest to sentyment z lat mojej młodości. Mam teraz 69 lat.
Piosenka ta była o dziewczynie imieniem MONIKA , o której marzył chłopak, pragnąc ją spotkać każdego dnia itd.... ( niestety nie znałem języka francuskiego) ..... jeżeli chodzi o styl , wtedy dominował pop. Tyle co tak przez mgłę pamiętam, ale czasem jak sobie przypomnę fragment refrenu, to sobie nucę pod nosem. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi (1)

Witam Panie Andrzeju na Muzolandii!
To będzie zupełny strzał z mojej strony, proszę sprawdzić sobie piosenkę Emil Dimitrov - Monica, jest dostępna na YouTube i nie tylko. Jest to piosenkarz pochodzący z Bułgarii a sama piosenka jest z początku lat 70 tak jak Pan wspomniał.
Pozdrawiam serdecznie,
Michał

Napisz odpowiedź

Jeżeli masz konto, zaloguj się.