Opis teledysku

The White Stripes to amerykański duet rockowy, który w latach 90. i 2000. zdobył sławę dzięki takim hitom jak "Fell in Love with a Girl", "The Hardest Button to Button" i "Icky Thump". Przebój "Seven Nation Army" pochodzi z ich trzeciego albumu "Elephant" z 2003 roku. Utwór zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy utwór rockowy". Utwór znalazł się na szczycie list przebojów w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie utrzymywał się na szczycie przez trzy tygodnie.

Teledysk do piosenki "Seven Nation Army" został wyreżyserowany przez Alex’a i Martina i opowiada historię dwóch młodych ludzi, którzy próbują uciec przed policją. Wideo zostało nagrane w Detroit i zawiera wiele ujęć z miasta. Wideo zostało wyświetlone ponad miliard razy na YouTube i stało się jednym z najbardziej znanych klipów w historii.

Samo The White Stripes zostało wyróżnione wieloma nagrodami, w tym nagrodą Grammy za "Seven Nation Army". Utwór znalazł się na szczycie list przebojów w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie utrzymywał się na szczycie przez trzy tygodnie.

White Stripes było jednym z pierwszych zespołów, który wykorzystał internet do promowania swojej muzyki. Przebój "Seven Nation Army" stał się jednym z najbardziej znanych utworów w historii, a sam teledysk stał się jednym z najbardziej znanych klipów w historii. Utwór stał się tak popularny, że został wykorzystany w wielu filmach, programach telewizyjnych i reklamach.

Ostatnia edycja: 09-09-2023