Opis teledysku

Debarge to amerykański zespół R&B, który w latach 80. zdobył sławę dzięki takim przebojom jak "All This Love", "Time Will Reveal" i "Who's Holding Donna Now". Ich największy hit, "Rhythm of the Night", pochodzi z ich trzeciego albumu "Rhythm of the Night" z 1985 roku. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 i zdobył nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Taneczny Utwór. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Brian'a Grant'a i po raz pierwszy został wyemitowany w MTV w 1985 roku.

"Rhythm of the Night" był pierwszym singlem, który został wydany po tym, jak Debarge zostało wyrzucone z wytwórni Motown. Utwór został napisany przez Diane Warren i produkowany przez Narada Michaela Waldena. Teledysk do utworu składa się z klipów z koncertów Debarge i scen z filmu "The Last Dragon". Utwór został wykorzystany w wielu filmach, w tym w "The Big Lebowski" i "Napoleon Dynamite".

Debarge było pierwszym zespołem R&B, który wystąpił w programie "American Bandstand" w 1985 roku. Utwór "Rhythm of the Night" został wykorzystany w wielu reklamach, w tym w reklamie Pepsi z 1985 roku. Utwór został również wykorzystany w wielu serialach telewizyjnych, w tym w "Glee" i "The Simpsons".

Ostatnia edycja: 09-09-2023